Naamsaanneming Sintjohannesga 1811

Op 21 augustus 1746 vindt in de parochie Kolderveen en Dinxperlo in Drenthe de gereformeerde doop plaats van Klaas Jans, zoon van Jan Jans Wolters. Als hij later naar Giethoorn verhuist, heet hij bij zijn gereformeerde huwelijk aldaar op 23 februari 1766 met Geertien Jans Doop nog Klaas Jans. Vanaf de doop van hun tweede zoon op 17 april 1768 heet hij Klaas Jans Jetten. Op 30 januari 1774 wordt hij door een volwassenendoop lid van de doopsgezinde gemeente in Giethoorn. Daarna worden nog twee van zijn kinderen gereformeerd gedoopt, waarbij hij als Klaas Jans Jetten mennoniet staat vermeld. Deze toevoeging blijft ook later in gebruik, mogelijk om hem te onderscheiden van zijn jongere neef Klaas Jans Jetten, die eveneens in Giethoorn woont.

Later verhuist Klaas Jans Jetten met zijn gezin naar het circa dertig kilometer noorderlijker gelegen Sint Johannesga. Hier overlijdt hij in zijn 65ste levensjaar op 25 maart 1811.

In 1811, onder Frans bewind, wordt het dragen van een familienaam verplicht en moet elk gezinshoofd de gekozen naam op het gemeentehuis laten registreren. Het ligt voor de hand dat zijn kinderen de naam Jetten kiezen.

Voor ons, lid in het gemeente bestuur van Schoterland, canton Heerenveen, arondesement Heerenveen, departement Vriesland
gecompareerd zijnde Jan Klaases als oudste zoon van Geertje Jans, weduwe van wijlen Klaas Jans, woonende te Sintjohannesga. En heeft deslve in qult voor zijn moeder verklaart dat hij aanneemt de naam van Jetten voor zich, zijn broeders en zuster, te weeten Jan oud vijfenveertig jaar, Jannes oud drieenveertig jaar, Wolter oud eenenveertig jaar, Roelof oud negenendertig jaar, Gerrit oud zevenendertig jaar, Arent achtentwintig jaar, Zusje oud dertig jaar. Jan, Arend en Gerrit bij de weduwe inwoonende, Jannes woonende te Giethoorn, Wolter en Roelof en Zusje meede woonende in de gemeente Sintjohannesga. Kinds kinderen (van Jannes) Geertje oud zestien jaar, (van Wolter) Geertje oud vier jaar, (van Roelof) Klaas oud negen jaar, Harrem oud zeeven jaar, Jan oud twe[e] jaar, Sim oud vijf jaar. Geertje woonende te Giethoorn, de anderen meede wonende in de gemeente Sintjohannesga.
De comparant verklaart niet te kunnen schrijven, heeft daarom zijn gewoone merk gezet.
De drie en twintigsten dag van de maand december een duizend agt hondert en Elf.
X Dit is Jan Klaases zijn gezette merk.
F.J. Feddema